Danulka a motýlek


autor: ZP | publikováno: 19.10.2010


Příběh třetí: Jak na Danulku pršelo"Kap, kap, kap..." pomalu odpočítávaly kapky čas. Danulka se vzbudila a poslouchala. "Co to jen může být?" pomyslela si a šla do koupelny. Zrovna když sahala pro kartáček na zuby, najednou KAP a velká kapka se rozstříkla Danulce po vlasech. Zvedla oči a údivem vypískla. Nad ní byla na stropě mokrá skvrna a z té pomalu odkapávala voda. Danulka vyběhla na půdu a už to viděla. Jedna taška na střeše praskla a do domu pršelo. "Jéje" povídal motýlek," to je nadělení, budeš muset zavolat pomoc, Danulko:"

Danulka si řekla: "Co na tom může být, dám pod tašku igelit a je to.". Jak řekla, tak udělala a opravdu, už nic nekapalo. Motýlek sice nesouhlasně třepotal křídly, ale víc dělat nemohl. V kuchyni si u snídaně Danulka pochvalovala, jak si uměla poradit. Najednou slyší: "Kapkapkapkap..." Kapky padaly tak rychle, že se slévaly v provázek vody. "Motýlku, co teď? ptala se Danulka a hned si sama odpověděla: "Já vím, najdete mne u ní".

Sedla k počítači, našla si dispečerku a hledala, kdo by jí střechu opravil.

Netrvalo dlouho a za dveřmi stál mistr pokrývač, vylezl na střechu, vyměnil prasklou tašku a bylo po potopě. Pan pokrývač ještě střechu prohlédl, poklepal na trámy, vše zkontroloval a nakonec Danulku uklidnil, že její střecha je už zase v pořádku.

Danulka se zaradovala a oddychla si. Podívala se na motýlka, ten se potichu zasmál a vyletěl v koupelně ke stropu.

Danulka strnula. No teda, teď má na stropě velikou skvrnu. Co s tím?

(pokračování příště)

© Copyright - All rights reserved Dispečerka.cz Obsah těchto stránek je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a jiné šíření jejich obsahu, nebo jeho částí v
jakékoli form
ě včetně obrázků, bez písemného souhlasu
autora "Dispečerka,o.s.", je nezákonné.