Jak jsem hledal klempíře


autor: JP | publikováno: 09.05.2011


Klempíř o víkendu? 

Je pátek odpoledne, a já, spolu se spoustou dalších, opouštím naše hlavní město a mířím směr přehradní nádrž, abych si o víkendu trochu odpočinul na své chatě. Opravdu jsem se těšil – vidina příjemně prolenošeného víkendu u vody se pomalu měnila ve skutečnost. Ještě sjet dolů po rozbité cestě, zaparkovat, klíč cvakne v zámku, ták, a jsem tu. A teď…

 

… tamhle na zdi. Co to proboha je? Tmavý, vlhký pruh se táhne od stropu až na podlahu– neklamná vizitka toho, že nám střechou zatéká – což je divné, protože místní klempíř dokončil renovaci plechové střechy před dvěma týdny. Vyšel jsem po schůdcích na půdu, abych obhlédl škodu. Čekal jsem vlastně jen něco drobného, něco, na co budu stačit sám – ale velký kus střešního plechu, který byl odchlíplý, mi dal jasně najevo, že tohle sám a bez nářadí nezvládnu.

 

Po bližším ohledání jsem se rozhodl, že původního řemeslníka už brát nebudu – takhle ledabyle spojit plechy bych snad nedokázal ani já. Také jsem si uvědomil, že práci nemohu reklamovat – povedený klempíř mi totiž nevypsal účtenku, takže jsem neměl v ruce žádný doklad. K tomu, aby mi do telefonu popřel, že u mne kdy byl, stačilo jen zmínit reklamaci práce. Chybami se člověk učí, já vím, ale vztek jsem měl.

 

Střecha ale nutně potřebovala opravit a nezbývalo mi, než zkusit urychleně najít jiného řemeslníka. Po několika telefonátech s přáteli mi jeden z nich doporučil webový portál Dispečerka. Říkal mi, že tam prý najdu osvědčené řemeslníky v okolí. Připojil jsem se tedy ze svého notebooku na internet, šel jsem na portál www.dispecerka.cz, na několik kliknutí jsem si našel klempíře z nedalekého městečka a zadal požadavek.

Hned ten večer mi dotyčný zavolal a dohodli jsme se na termínu v sobotu po poledni. Milý, sympatický pán skutečně přijel, během dvou hodin jsem měl spravenou střechu a stálo to méně, než jsem se bál. Takže v sobotu večer jsem poslouchal bušení dešťových kapek na střechu a jen jsem se usmíval. Byl jsem opravdu spokojen, jednak s profesionálně odvedenou prací, a jednak s webovým portálem www.dispecerka.cz, díky kterému jsem snadno a rychle našel tolik potřebného řemeslníka.

© Copyright - All rights reserved Dispečerka.cz Obsah těchto stránek je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a jiné šíření jejich obsahu, nebo jeho částí v
jakékoli form
ě včetně obrázků, bez písemného souhlasu
autora "Dispečerka,o.s.", je nezákonné.