Pozvánka na seminář


autor: | publikováno: 12.10.2010


Občanské sdružení Dispečerka zve všechny živnostníky i širokou veřejnost ve čtvrtek 21.10.2010 na seminář jehož tématem je práce se dřevem.Tento "putovní seminář" se nyní koná ve Valašském Meziříčí.

 

Program semináře sestává ze dvou tématických okruhů:

1. EKOLOGICKÁ METODA OHÝBÁNÍ DŘEVA ZA STUDENA A JEJÍ POUŽITÍ V NÁBYTKÁŘSKÉ A STAVEBNĚ-TRUHLÁŘSKÉ VÝROBĚ.

Odbornou přednášku povede pan Vladimír Tuček (Praha).
Dozvíme se, jak dochází k tomu, že můžeme ohýbat masivní dřevo za studena a jak ho použijeme při tvorbě různých zaoblených tvarů, mnohdy zcela neřešitelných běžnými truhlářskými postupy. Ohýbací dřevo poskytuje možnost snadno a rychle realizovat klasické i unikátní interiéry.
Tato metoda otevírá obrovský prostor pro uplatnění v běžné truhlářské výrobě, nábytkářské výrobě, designérství, modelářství a také pro tvůrčí práci a kreativitu při navrhování nejen atypického nábytku, ale i celých interiérů, různých obloukových a točitých tvarů, apod.

Ateliér pana Tučka je znám mnoha odborníkům i designérům. Spolupracuje při obnově historických objektů, je tvůrcem madel mnoha točitých schodišť.

. 2. POUŽITÍ TECHNOLOGIÍ MIKROVLN PŘI LIKVIDACI DŘEVOKAZNÝCH HUB A DŘEVOKAZNÉHO HMYZU.

Odbornou přednášku povede pan Josef Frydych (Třinec).
Přednáška přinese informace o praktickém použití neinvazivní metody likvidace červotočů, tesaříků, dřevomorky a také likvidace vlhkosti zdiva včetně eliminace dřevokazných hub. Příklady řešení problematických situací s napadeným dřevem a dřevěných výrobků Vám budou prezentovány formou odborného výkladu souvisejícího s danou tématikou.
Přenáška si klade za cíl rozšíření Vašich vědomostí o dané problematice a nabídne nové možnosti řešení.

Pan Frydrych je jedním z lidí, které lze potkat během obnovování vodou poškozených objektů po povodních, za sebou má záchranu mnoha historických památek, kostelů a dřevěnic po celé české republice, spolupracuje mj. se Společností pro technologie ochrany památek.

 

 


Seminář proběhne ve velké zasedací místnosti Městského úřadu ve Valašském Meziříčí dne 21.10.2010 od 13.00 hod.

Pořadatelem semináře je občanské sdružení Dispečerka, jejímž programem je poskytování všestranné pomoci a podpory řemeslníkům v České republice. Řemeslníci zapsaní do projektu dispečerka.cz mají možnost využívat jak vlastní prezentaci na portálu www.dispecerka.cz, tak i služeb dispečinku. Pro lepší představu stačí navštívit portál www.dispecerka.cz, nebo o bližší informace stačí zavolat ne uvedené tel. číslo, či poslat mail.
Prohlédněte si také reference řemeslníků zapsaných do našeho projektu.


Jelikož má konferenční sál omezenou kapacitu míst k sezení, žádáme Vás z důvodu zvýšeného zájmu o účast na semináři o potvrzení Vaší účasti.

Pro další informace nás neváhejte kontaktovat.
S přáním krásného dne
Za tým dispečerek

Barbora Němcová
vedoucí kanceláře
Dispečerka, o.s.
Telefon: 774 738 738
E-mail: info@dispecerka.cz nebo barbora.nemcova@dispecerka.cz
 

© Copyright - All rights reserved Dispečerka.cz Obsah těchto stránek je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a jiné šíření jejich obsahu, nebo jeho částí v
jakékoli form
ě včetně obrázků, bez písemného souhlasu
autora "Dispečerka,o.s.", je nezákonné.