Zruší stát silniční daň na auta ?


autor: | publikováno: 02.08.2010


Nově zvolená květnová vláda chystá změnu pro živnostníky. Ti by tak mohli pocítit velkou finanční úlevu.Od roku 2012 se chystá vláda Petra Nečase zavést daňovou úlevu pro drobné a střední podnikatele, a to zrušit silniční daň na osobní auta. Tento krok by měl být součástí daňové reformy. Některé drobné firmy vlastní i několik osobních aut a znamenalo by to pro ně velmi příjemné zvýhodnění. Při dnešních podmínkách stát vybírá za autu s objemem 1900 kubických centimetrů roční daň 3 tis. Kč.

Tato změna je zatím jistá pro živnostníky a menší firmy, které vlastní jen několik aut. Ve vládě tak začne vyjednávání ohledně silniční daně, některé strany prosazují zrušení silniční daně bezrozdílu zda se jedná o živnostníka, malou či velkou firmu. Problém samozřejmě nastává s již dnes napjatým rozpočtem. Silniční daň představuje za loňský rok příjem do rozpočtu cca 4,8 miliardy.

Vláda také chystá další změny pro živnostníky:

  • Živnostníci by mohli získat od státu zaplacené DPH, které jim nezaplatí odběratelé
  • Během čtyřleté vlády Petra Nečase by se neměly pro živnostníky a firmy zvyšovat daně
  • Rychlost zaplacení faktur živnostníkům nejdéle do 30 dnů od státu, krajů i obcí
  • 300 hodin práce namísto současných 150 hodin, mohou firmy nabízet lidem, aniž by musely platit zdravotní či sociální pojištění
     

Zdroj: www.komora.cz

© Copyright - All rights reserved Dispečerka.cz Obsah těchto stránek je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a jiné šíření jejich obsahu, nebo jeho částí v
jakékoli form
ě včetně obrázků, bez písemného souhlasu
autora "Dispečerka,o.s.", je nezákonné.