Muzeum techniky a řemesel


autor: | publikováno: 30.07.2010


Zajímají vás řemesla všeho druhu, pak navštivte muzeum techniky a řemesel v Koloveči.Jedná se o jedno z největších a nejobsáhlejších muzeum svého druhu v Česku s výstavní plochou 900 m2 a více než 6000 exponáty. Z expozic jsou zde zastoupená všechna tradiční řemesla a živnosti, které se v dřívějších dobách nacházely na vesnicích. Je zde představeno 48 kompletních řemeslných dílen a živností a také 12 technických expozic.

Pokud toto velmi zajímavé muzeum navštívíte, můžete se vžít do dřívějších dob samotných pekařů, cukrářů, bednářů či sedlářů a dalších šikovných řemeslníků. Dámy pak jistě zaujme dřívější podoba kadeřnictví, koloniálního obchodu či řeznictví a pány pak podoba hostince či hasičská zbrojnice. Malí průzkumníci zdezhlédnout expozici kočárků a hraček, maminky zařízení dřívější kuchyně a mlékaři možnosti zpracování mléka.

K jedné z největších zajímavosti tohoto muzea patří i světoznámý kolovečský mlýn na přemílání starých bab na mladá děvčata. Pokud vás zajímá historie tohoto mlýna dozvíte se více na webových stránkách muzea. Při prohlídce navštívíte také doposud fungující hrnčířskou dílnu rodiny Volfů, která vyrábí již od roku 1785 tradiční lidovou keramiku. Již 7 generací si toto řemeslo předává rodina Volfů z otce na syna. Pro tuto keramiku je charakteristický červenohnědý střep s tradičním dekorem. V roce 1900 pak k této přibyla i tmavě modrá keramika. Více historie pak naleznete na webových strankách.

Jak již z názvu muzea vyplývá, zabývá se především tradičním řemeslem jako byl např. zemědělec, kovář, malíř pokojů, čalouník, truhlář, šindelář, brusič, kameník, cihlář a mnoho dalších.

Otevírací doba muzea:
březen – říjen / denně 9:00 – 17:00
listopad – prosinec / po předchozí domluvě

Otevírací doba keramiky:
denně 9:00 – 18:00

Více na www.muzeum-kolovec.cz
 

  

Zdroj: Muzeum Koloveč

© Copyright - All rights reserved Dispečerka.cz Obsah těchto stránek je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a jiné šíření jejich obsahu, nebo jeho částí v
jakékoli form
ě včetně obrázků, bez písemného souhlasu
autora "Dispečerka,o.s.", je nezákonné.